Dvaja malí smetiari 

Ďakujem za Váš záujem, knižka je už VYPREDANÁ

Hľadáte knihu s edukačnými aktivitami

Chceli by ste aby mala aj príbeh, ktorý podporuje empatiu

Má Vaše dieťatko rado smetiarov či zvieratká?


Liama, malého škôlkara, ktorého vášňou sú smetiari čaká v jedno pondelkové ráno prekvapenie. Do jeho škôlky príde nový spolužiak. Liam mu pomôže zvládnuť náročný deň bez maminky. Stanú sa z nich priatelia a spoločne s nimi môžete zažiť týždeň plný dobrodružstiev. Počas tohto neobyčajného týždňa ich potrápi nepriaznivé počasie, budú súčasťou ozajstnej smetiarskej smeny a na záver týždňa im Liamova malá sestra Laura, pripraví nepekné prekvapenie. Ako sa s tým všetkým popasujú? Pomôžu im ich rodičia?  

Nájdite odpovede na tieto, i iné otázky v rozprávkovej knižke  Dvaja malí smetiari


V čom je knižka iná? 

Na rozdiel od klasických rozprávkových knižiek, obsahuje okrem 4 príbehov aj niekoľko úloh

Pre detičky som pripravila okrem iného: 

  • otázky zamerané na čítanie s porozumením
  • obrázky ale i otázky, ktoré pomôžu spoznať rôzne povolania
  • obrázky, určené na vymaľovanie
  • kalendár, ktorý okrem dní v týždni, obsahuje aj farby
  • triedenie odpadu 
  • hľadanie cesty v bludisku čiar
  • vety, ktoré sú možno pravdivé a možno nie

Text ale aj úlohy prešli odbornou konzultáciou, za ktorú som vďačná Mgr. Janke Farkašovej, PhD. Terénnej špeciálnej pedagogičke - špecializovanej na ranú intervenciu a pani učiteľke Mgr. Barbore Mitterovej


Prečo a pre koho vlastne vznikla? 

Knižka vznikla v čase keď mal môj syn obdobie "smetiarov". Myslím, že si tým prešiel asi každý chlapec. Naháňanie smetiarov, zbieranie smetiarskych áut, vysypávanie smetí... u nás to však prerástlo už do čias, keď môj synček ani k stolu nevedel sadnúť klasicky, lebo aj náš stôl bol smetiarske auto... No, už od narodenia má môj syn ešte jednu veľkú záľubu, ktorou sú knihy. Možno preto, že kým bol v brušku, učila som svojich prváčikov a každý deň počúval ako niekto v mojej triede číta... no každopádne, knižky miluje. 

Prečo mu nespojiť tieto jeho dve vášne? Keď boli príbehy napísané, potrebovala som obrázky... ale to bol problém, nikto nemal čas. A tak som si sadla k štetcu, hľadala obrázky, snažila sa maľovať, premaľovávať, vymaľovávať, upravovať v počítači, aby vznikli obrázky, ktoré si teraz môžu detičky pozerať v knižke.

Úlohami som chcela knižku spestriť, a úmyselne som ich volila tak, aby knižka vydržala dlhšie. Detičky od troch rokov vedia úlohy plniť za pomoci svojich rodičov.  Prváci knižku môžu využiť v rámci prvouky.  No ešte pred tretím rokom môžu mamičky využiť obrázky v knižke aj pri úlohách na rozvoj komunikačných schopností svojich detí. 


Príbeh vzniku a vydania  tejto knižky nájdete TU.


Máte záujem o prvú kapitolu?

Zadajte prosím svoj mail a ja Vám pošlem prvú kapitolu úplne zadarmo


Za krásne fotografie vďačím úžasnej mamičke, fotografke Lucke Benedikovej